Aantal nieuwbouwplannen hotels verdubbeld
05-10-2010
In de hotelsector is maar weinig te merken van een eventuele ‘dubbeldip’ in de economie. Er is namelijk een forse stijging gesignaleerd in het aantal (ver)bouwplannen in de hotellerie. Het aantal nieuwbouwplannen (53) is zelfs meer dan verdubbeld ten opzichte van het aantal geregistreerde plannen in de maanden juli en augustus vorig jaar (25). De constatering van de hoeveelheid nieuwbouwplannen in de Nederlandse hotellerie tijdens de zomermaanden is veruit het grootst in de afgelopen 10 jaren. Dit blijkt uit cijfers van Hotelbouwplannen. In de zuidelijke provincies is de stijging van het aantal plannen het duidelijkst zichtbaar. Daar staan grote plannen op stapel.
Vertrouwen
In de onderzochte nieuw- en verbouwplannen uit juli en augustus van dit jaar blijkt dat er in Nederland in totaal 2.779 hotelkamers worden gebouwd of verbouwd. Een teken waaruit geconcludeerd kan worden dat de hotellerie er vertrouwen in heeft dat de economie verder aantrekt. Veel hoteliers raden hun collega’s aan om juist in economisch mindere tijden hun klusgereedschap ter hand te nemen.
Stijgende lijn
Ook de voorgaande periode (mei en juni) telde een aanzienlijk aantal van 50 (ver)bouwplannen, terwijl in de twee maanden daarvoor slechts 28 plannen te presenteren waren. Met het forse aantal plannen in de meetperiode juli-augustus lijkt sprake te zijn van een stijgende lijn. De vraag blijft of deze lijn ook in de laatste tweede meetperiodes van dit jaar wordt doorgezet. Daarover wordt in ieder geval bericht in de volgende edities van Hotelbouwplannen.
Protest
Altijd even gemakkelijk gaat het (ver)bouwen van een hotel niet. Uit veel nieuw bekend geworden plannen komt naar voren dat diverse gemeenten en omwonenden zich verzetten tegen de bouwplannen. Al is er voor veel hoteliers ook goede hoop dat de colleges van b&w toch akkoord gaan met de bouwplannen. Zowel de ver- als nieuwbouw van hotels zorgt over het algemeen voor meer toerisme en daar heeft ook de plaatselijke middenstand profijt van.
Eline Dragt en Frank Lindner
Hospitality Management, Hotelbouwplannen,
© Uitgeverij PS: bv. Alle rechten voorbehouden.
Nieuws
- Nieuwe eigenaren Court Hotel Utrecht
- easyHotel Rotterdam opent in november
- Rezidor opent nieuw hotel in Glasgow
- 3.194 hotelkamers in de planning
- Ivesco koopt twee hotels in Berlijn
- Arnhem krijgt modehotel
- Failliet bouwbedrijf doet Best Western pijn
- Starwood na 20 jaar terug in Irak
- RAI wil congreshotel met 900 kamers
- Verbouwd Stayokay Egmond weer open


Ga naar